REKOMENDACJE

21 stycznia 2014

 

„Letter From Warsaw” - (List z Warszawy) jest dziełem wybitnym,prowokującym nie tylko do myślenia ale i  wzajemnego zrozumienia. Temat tego musicalu podjęty przez jego twórców wywarł na mnie duże wrażenie.

 

Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich

​​

21 luty 2014

Wierzę, że przedsięwzięcie artystyczne - musical zatytułowany „Letter From Warsaw” ( List z Warszawy) odpowiada na potrzebę stworzenia dialogu służącego wzajemnemu porozumieniu między Polską a społecznością żydowską całego świata.

 

Profesor Szewach Weiss

​​

26 września 2019

„Muzyka łagodzi obyczaje” chciałoby się powiedzieć. Ale niech nas nie zwodzi ta banalna prawda, bowiem intencją Autorów było nie tyle rozlanie oliwy na burzliwe wody wzajemnych relacji Polaków i Żydów, co próba dotarcia w ten nie kontrowersyjny sposób do tkwiących w każdym z nas zadawnionych stereotypów, skłonienia do zastanowienia i zaszczepienia przeciwko kłamstwom i półprawdom nakręcającym spiralę wrogości.

Zaskakująco rozwijająca się akcja przenosi nas w okrutny wojenny czas, angażuje emocje bohaterów i jak na gatunek przystało, prowadzi do tryumfu miłości. Ktoś powie, że to naiwność, sentymentalizm, ktoś, że to banalizowanie zła. „Miłość jest wszechogarniająca… A można to w pełni zrozumieć dopiero w sytuacjach ekstremalnych, kiedy się widzi, że bez niej nie można żyć…”. „Jeśli umiesz zdobyć się na miłość, oddać drugiemu człowiekowi, w najgorszych warunkach pozostaniesz człowiekiem” - mawiał Marek Edelman, który zapraszałby nas na spektakl, bo był wielkim zwolennikiem wystawienia go na warszawskiej scenie.

Paula Sawicka

© 2019 by Blast Productions

  • Facebook